Trafik Konileri

Plastik Yol Bariyerleri
Mayıs 15, 2019
Delinatör
Mayıs 17, 2019

Trafik Konileri

Trafik konileri, isminden de anlaşıldığı gibi koni şeklinde bir aparatın düz bir zemin üzerinde sabitlenmesi sonucunda oluşan trafik işaretleridir. Trafik konileri tıpkı metal ayaklı panolar gibi park bariyerleri olarak kullanılabilmektedir. Trafiklerde kullanılan hidrolik sistemlere göre maliyetleri fazlasıyla düşük olan trafik konisi sabit bir şekilde durmak zorunda kalmadığı için trafikte bazen sorunlara yol açabilmektedir. Örneğin, park edilmesi yasak yerlerde bulunan trafik konilerini ya da metal panoları sürücüler kaldırabilir ve park edilmesi yasak olan yerlere araçlarını park edebilir. Bu nedenle trafik konisi geçici bir süreliğine işlem yapılması gereken alanlarda tercih edilmektedir. Bunun dışında trafik polislerinin bulunduğu ve sürücülerin müdahale edemeyeceği yerlerde de trafik konisi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Peki, trafik konisi hangi malzemelerden ve hangi boyutlarda üretilmektedir?

Trafik Konileri Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Trafik konileri, firmalara göre çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Bu malzemelerin en başında ise PPC, PVC gibi malzemeler gelmektedir. PVC malzemelerden üretilen trafik konisi oldukça esnek bir yapıya sahip olurlar. Bu yapıları sayesinde darbelere karşı oldukça korunaklı olurlar. Ayrıca trafik konisi, kolay kolay kırılmazlar. Örneğin, trafik konisi araç tekerleklerinin altında kalmaları durumunda parçalanmazlar ve kırılmazlar. PPC malzemelerden üretilen koniler ise oldukça serttir ve PVC’den üretilen trafik konisine göre çok daha düz bir forma sahiptir. PPC malzemelerden üretilen trafik konisi genellikle ekstra ağırlık konularak kullanılırlar. Bu trafik konisi sert bir malzemeden yapıldığı için üzerlerine kedi gözü adı verilen reflektif malzeme kolaylıkla monte edebilmektedir. Ayrıca trafik konisinin en kısaları 30 cm uzunluğundadır. Bunun dışında 50, 70, 75 ve 90 cm kadar boyutu bulunan trafik konileri de vardır.

Trafik Konilerinde Bir Kalite: Fatih Duba

Fatih Duba olarak 10 yıldır İstanbul’da trafik ürünleri ile ilgili hizmetler vermekteyiz. Trafik konisi de trafik ürünleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle Fatih Duba olarak müşterilerimize en kaliteli trafik konisi hizmeti vermekteyiz. Eğer sizin de trafik konilerine ihtiyacınız varsa aradığınız adres Fatih Duba. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir