Trafik Konileri Hayatımızı Kolaylaştırıyor!

Delinatör
Mayıs 17, 2019
Delinatörler
Mayıs 22, 2019

Trafik Konileri Hayatımızı Kolaylaştırıyor!

Trafik konileri; adından da anlaşılacağı üzere trafikte kullanılan uyarı işaretlerinden bir tanesidir. Duba olarak da bilinen ve sürücüleri uyarmak amacıyla yolun muhtelif noktalarına konan trafik konileri genel olarak polis çevirmesi veya yol çalışması gibi durumlarda yolun belirli bir kısmının kapalı olduğunu göstermek amacıyla kullanılır. Hayatımızın kolaylaştırılmasında ve sürücülerin uyarılmasında oldukça önemli rolleri bulunan trafik dubaları görsel açıdan birbirine benzese de üretim aşamasında ortaya çıkan farklılıklardan dolayı çeşitli türlerde ve fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulur. Trafik ve yol çalışması dışında son zamanlarda işletmeler tarafından da kullanılmaya başlanan dubalar birere reklam ve tanıtım ürünü halini almıştır. Peki, bu dubalar hangi türlerde üretilir?

Trafik Konilerinin Türleri

Trafik dubalarında şekil açısından çok büyük farklar bulunmaz. Son yıllarda reklam ve tanıtım amacıyla kullanılmak için üretilen dubalara kare şeklinde küçük bir ekleme yapılmış olsa da bu ek dubanın özelliğini kaybetmesine neden olmamıştır. Trafik konilerinde fark genel olarak renklerde ortaya çıkar. İşletmeler kullanacakları dubaların renklerinde çeşitli tercihlerde bulunabilme şansına sahiptir. Genel olarak kırmızı, turuncu ve beyaz renklerde üretilen dubalarda amaç insanların dikkatini çekmektir. Ancak işletmeler bazındaki kullanımda bazen sarı, mavi ve yeşil gibi renklerin kullanılabildiği de görülmüştür. Bu nedenle dubalarda sabit bir renk bulunmamakla birlikte üretim müşteri taleplerine bağlı olarak gerçekleştirilir.

Trafik Konilerinin Özellikleri

Trafik konileri amaç olarak oldukça kullanışlı olmasının yanında özellikler bakımından da oldukça ön planda ürünlerdir. Başta sürücüler olmak üzere trafiğe çıkan herkesin güvenliği için fonksiyonel ürünler olan trafik konilerinin özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Sürücülerin görüş açısının içinde olacak boyutlarda üretilir.
  • Üretildikleri malzeme oldukça kaliteli olduğundan dış etkilere karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Dış etkilere dayanıklı olmasının yanında esnek bir yapıya sahip olan trafik konileri çarpma ve darbelere karşı ekstra korumalıdır.
  • Rüzgâr ve hava esintisine karşı devrilmeyen özelliği ile ön plana çıkan trafik dubaları içine su veya kum doldurulabilen çeşitlerde üretilebilir.

Herhangi bir amaçla kullanacağınız trafik dubaları için Fatih Duba ile iletişime geçerek dilediğiniz dubayı satın alabilirsiniz.

Satın almak için veya incelemek için lütfen aşağıya tıklayın.

Trafik Konileri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir