Delinatörler

Trafik Konileri Hayatımızı Kolaylaştırıyor!
Mayıs 21, 2019
Plastik Yol Bariyeri
Mayıs 24, 2019

Delinatörler

Delinatörler; son zamanlarda sıklıkla karşılaşılmaya başlanan ve trafikteki unsurların sınırlarını çizmek için kullanılan trafik ekipmanlarıdır. Genel olarak yayalar ve araçların trafikteki konumunun belirtilmesi amacıyla kullanılan delinatörler yolun daraldığı noktalarda veya refüjlerde kullanılır. Görüntü olarak ince ve cılız bir yapıya sahip olan ancak oldukça dayanıklı olan bu ürünler oldukça uzun ömürlüdür. Dış etkilere karşı dayanıklı olması açısından esnek olan delinatörler üzerinden geçildiğinde dahi kırılmaz. Ayrıca bu özelliği ile hata yapan sürücülerin de araçlarına zarar vermez. Genellikle TPU hammaddesinden üretilen bu ürünler PU veya PE’den de üretilebilmektedir. Ancak bu malzemeden imal edilen ürünler dayanıksızdır.

Delinatör Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Delinatörlerin asıl amacı sürücüler ve yayalar tarafından fark edilmesi ve çizdiği sınırlara göre hareket edilmesidir. Bu anlamda ayırıcıların boyutları yolda yürürken ya da araba kullanırken kolaylıkla fark edilebilecek ölçülerde olmalıdır. Söz konusu anlayıştan hareketle 30 cm, 45 cm, 75 cm ve 100 cm boyutlarında farklı şekillerde üretilir. Kullanım yeri ve amacına göre değişkenlik gösteren bu ürünlerin genellikle 8 cm çapında borudan üretilse de bazı alanlarda 9 ve 10 cm çapında borular da kullanılabilir. Tercihe bağlı olan bu durum dayanıklılık ve uzun ömürlülük kıstaslarını belirler.

Delinatör Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Dışardan bakıldığında sıradan bir plastik malzeme olan delinatörler hem trafikte seyredenler hem de düzenin kurulması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle görsel ve yapısal anlamda kaliteli olmayan ayırıcılar kullanışlı olmadığı gibi maliyet açısından da akılcı değildir. Söz konusu anlayıştan hareketle bu ürünler en kaliteli hammaddeden üretilmeli ve dış etkiler düşünülerek dayanıklı bir forma sokulmalıdır. Görüşü kolaylaştırmak adına üzerine yapıştırılan yansıtıcılarla yaya ve sürücülerin görüş kalitesini arttırmalıdır.

Fatih Duba olarak trafiğin her alanında ihtiyaç duyulan malzemeleri kaliteli ve uygun fiyata tedarik ederek hem sürüş güvenliğini hem de insanların can güvenliğini sağlamayı çalışıyoruz. Bu anlayıştan hareketle ürettiğimiz dayanıklı ve kolay yıpranmayan delinatörlerle ülkemize hizmet sunuyoruz. Siz de kaliteli ve kolay yıpranmayan ürünlere ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Delinatör çeşitlerimiz için lütfen tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir