Delinatör

Trafik Konileri
Mayıs 15, 2019
Trafik Konileri Hayatımızı Kolaylaştırıyor!
Mayıs 21, 2019

Delinatörler

Delinatör, araç ve yaya trafiğini birbirinden ayırma ve araç trafiğini yönlendirmek amacı ile kullanılan trafik objeleridir. Delinatörler, TPU yani Termoplastik Poliüretan adı verilen malzemelerden üretilmektedir. Bu malzemenin özelliğinden kaynaklı olarak delinatörler esnektir ve asla kırılmazlar. Böylelikle herhangi bir temas olması durumunda araçlar zarar görmez. Ayrıca kendisi de darbelere karşı oldukça uzun ömürlüdür. Bunun dışında bazı delinatörler TPU malzemesinden üretilmezler. Her ne kadar TPU en ideal malzeme olsa da PU ve PE adında ki diğer malzemelerden de delinatör üretilebilmektedir. Fakat bu malzemelerden üretilen delinatörler yeteri kadar esnek değildir ve deforme olarak yırtılabilmektedir. Delinatörlerin üzerinde bulunan reflektif folyo şeritler bulunmaktadır. Bu sayede delinatörler gece karanlığında kolay fark edilebilmektedir. Delinatörler 30, 45, 75 ve 100 cm boyutlarında standart bir şekilde üretilmektedir. Çapları ise genel olarak 8, 9 ya da 10 cm olarak hazırlanır.

Delinatörler Nerede Kullanılır?

Delinatörler en yaygın olarak kullanılan trafik malzemesidir. Ayrıca oldukça ekonomik olması da  delinatörlerin en büyük avantajlarından bir tanesidir.

Delinatörler yaygın bir şekilde köprü, kavşak girişleri, depo giriş çıkışları, havaalanları, tüneller, alışveriş merkezleri ve otoparklarda yönlendirme ve güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Bu alanların dışında fabrikalarda da güvenli bir şekilde delinatörler kullanılabilmektedir. Yangın söndürücü ve yangın dolaplarının önlerinin kapatılabilmesi için delinatörler sık sık tercih edilmektedir. Ayrıca delinatörler üzerlerine yerleştirilen uyarı levhaları ile dikkat çekmek amaçlı da kullanılabilmektedir.

Delinatör’de Kalite: Fatih Duba

Delinatörlerin kalitesi üzerinde bulunan reflektif bant ile belirlenmektedir. Delinatör gövdesinin ideal karışımlardan üretilmesi onun ne denli kaliteli ve esnek yapıya sahip olup olmayacağını belirler. Fatih Duba olarak müşterilerimize en kaliteli ve en güvenilir delinatörleri üretmekteyiz. Kurulduğumuz günden bugüne trafik ürünleri ile ilgili ürünler üreterek müşterilerimize sunmaktayız. delinatörlerinde trafikte hem yayalar hem de sürücüler için büyük bir öneme sahip olduğu düşünüldüğünde delinatörlerin kaliteli ve güvenilir firmalar tarafından üretilmesi gerektiği de anlaşılmaktadır. Eğer sizin de delinatörlere ihtiyacınız varsa bu konu ile ilgili ya da diğer ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir