Plastik Yol Bariyerleri

Reklam Dubaları
Mayıs 13, 2019
Trafik Konileri
Mayıs 15, 2019

Plastik Yol Bariyerleri

Plastik yol bariyerleri; özel ve kamu kuruluşları tarafından satın alınan ve yol kapatma, yavaşlatma, kavşak oluşturma gibi çeşitli amaçlarla kullanılan ürünlerdendir. Üretiminde belirli şartların bulunduğu ve bu şartların Karayolları Genel Müdürlüğü ve Devlet Malzeme Ofisi tarafından belirlendiği plastik yol bariyeri genellikle trafiğin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olarak kabul edilir. Trafikte sık kullanıldığından bu ürünleri genelde polisler kullansa da plastik yol bariyerleri zabıta, yol çalışması yapan işçiler veya özel otopark güvenlikleri tarafından da çeşitli amaçlarla kullanılır. Temel amacı istenen yönde veya oranda yolu kapatmak olan yol bariyerleri polis çevirmeleri sırasında da sık sık kullanılır.

Plastik Yol Bariyerleri

Özellikleri

Plastik yol bariyeri sıradan ürünler olarak kabul edilse de üretimi aşamasında oldukça hassas davranılır. İnsan cildi ile doğrudan temas etmesi ve insana zarar verebilecek olması yol bariyerlerinin sağlıklı ürünlerden üretilmesini gerekli kılar. Bunun yanında plastik bariyerlerin kullanışlılık açısından da bir takım özellikleri taşıması elzemdir. Bu kapsamda yol bariyerlerinin özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Kilit sistemi ile üretilen bariyerler kolay kitlenebilen, açılabilen özelliğe sahiptir.
  • UV katkısı sayesinde güneşten gelen ışınlara karşı maksimum korumalıdır. Güneşten dolayı renginde solma görülmez.
  • Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretildiğinden ekonomik ve uzun ömürlüdür.
  • İnsan sağlığını tehdit edecek herhangi bir madde içermez.
  • Darbelere karşı oldukça esnek olduğundan kırılma, çatlama ve delinme gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Plastik Yol Bariyerleri

Çeşitleri

Talep ve ihtiyaca göre çeşitli şekillerde üretimi mümkün olan yol bariyerlerinde en dikkat çekici ayrımlardan bir tanesi renk konusudur. Genel olarak kırmızı, beyaz ve mavi renklerde üretilen plastik yol bariyeri müşteri taleplerine göre özel renklerde de üretilebilmektedir. Özel renk ve seçeneklerin yanında plastik yol bariyerlerinde var olan bir çeşit de bariyerin içine doldurulacak malzemeye göre ortaya çıkan ürünlerdir. Yol bariyerleri su veya kum ile doldurulabilen ve kullanılan ürünlerdir. Bu kapsamda sizin tercihiniz hangisi ise onu seçerek yol bariyerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellik açısından hiçbir farkı bulunmayan bu iki üründe fiyat farkı da bulunmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir